- Home
- ยป
- Our Products
- »
- SFRC Manhole Covers
SFRC Manhole Covers
We are a leading Manufacturer of precast manhole chambers cover, rcc manhole frames and covers, sfrc manhole covers, round rcc manhole cover, rcc manhole cover and sfrc manhole frames from Gurgaon, India.
Precast Manhole Chambers Cover
Product Price: Rs 1,450 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Cement |
| Brand | Surabh Ferro |
| Color | Grey |
| Use | Manhole |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
RCC Manhole Frames and Covers
Product Price: Rs 600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Size | 300 x 300 mm |
| Shape | Round |
| Color | Gray |
| Material | Steel Fiber Reinforced Concrete |
| Type Available | Heavy Duty |
| Brand | Surabh Ferro |
| Country of Origin | Made in India |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Sfrc Manhole Covers
Product Price: Rs 1,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Shape | Full Floor (Square) |
| Material | Steel Fiber Reinforced Concrete |
| Weight | 50 kg |
| Brand | Surabh Ferro |
| Color | Gray |
| Usage/Application | Manhole |
| Country of Origin | Made in India |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Round RCC Manhole Cover
Product Price: Rs 1,450 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Size | 900 x 600 mm |
| Shape | Round |
| Color | Gray |
| Material | RCC |
| Type Available | Heavy Duty |
| Brand | Surabh Ferro |
| Country of Origin | Made in India |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
RCC Manhole Cover
Product Price: Rs 500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Size | 300 x 300 mm |
| Shape | Full Floor (Square) |
| Color | Gray |
| Material | Steel Fiber Reinforced Concrete |
| Type Available | Heavy Duty |
| Brand | Surabh Ferro |
| Country of Origin | Made in India |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
SFRC Manhole Frames
Product Price: Rs 1,450 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Shape | Full Floor (Square) |
| Material | Steel Fiber Reinforced Concrete |
| Weight | 60 kg |
| Brand | Surabh Ferro |
| Color | Gray |
| Usage/Application | Manhole |
| Country of Origin | Made in India |
Our products are manufactured with utmost care for quality and finish using the best available raw Material in our state of the art facility at Gurugram, Haryana. We offer an extensive range of products for all segments using Precast Concrete Products.
Yes! I am InterestedRequest A Callback